ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’de Yeni Parklara Şehit İsimleri Verilecek Beyşehir’de Yeni Parklara Şehit İsimleri Verilecek
Beyşehir ilçesinde, yapımı devam eden yeni parklara şehit isimlerinin verileceği bildirildi.

Beyşehir ilçe merkezinde, yürütülen çalışmalarla park ve yeşil alanların sayısı daha da artırılıyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen park ve yeşil alan çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Beyşehir kent merkezinde ve bağlı dış mahallelerde mevcut park ve yeşil alanların sayısının son dönemde gözle görülür bir şekilde artış gösterdiğini belirten Özaltun, kış dönemi öncesinde yürütülen çalışmalarla bu alanlara yenilerinin eklenmeye başlandığını söyledi.

Beyşehir’in daha zengin bir yeşil alan potansiyeli ile daha yaşanabilir bir ilçe haline gelmesi için gayret gösterdiklerini vurgulayan Özaltun, ilçe genelinde park, bahçe ve yeşil alanların daha da büyüyüp genişlemesine büyük önem verdiklerini belirtti.

Park, bahçe ve yeşil alanların yaygınlaşmasının insanların ve yetiştirip büyüttükleri yarının gençleri olan oyun çağındaki çocukların da yaşadığı kentte daha mutlu bir yaşam sürmesi anlamına geldiğinin bilincinde olduklarını anlatan Özaltun, başlatılan yeni çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bugünlerde yeni park ve yeşil alanların oluşturulması için hummalı bir çalışma dönemi içerisine girdi. Bu kapsamda, Beyşehir Gölü kıyısında Jandarma burnu mevkisindeki meydanda yeni bir park ve yeşil alan çalışması başlattık. Ayrıca, Vuslat Parkı’nda bulunan kullanım dışı kalan fitness aletlerimiz de yenileniyor. İlçe merkezinde halen 4 farklı mahallede, 4 yeni park çalışması daha yürütülüyor. Bu parklarda çocuklarımız için de oyun alanları olacak. İlçemizde  bu anlamda park sayılarına yenileri bir bir eklenirken, geçtiğimiz yıl yapılan parklarda peyzaj çalışmaları da gerçekleştiriliyor. Hedefimiz bu parkları hava şartları imkan verirse, yıl sonuna kadar tamamlayıp, halkımızın ve çocuklarımızın hizmetine sunabilmek. Yeni yaptığımız parklarımıza ise bu millet uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin isimlerini vereceğiz. Vatandaşlarımızdan bu yeni parklara verilmesini istediği şehit isimleri varsa, bunları da değerlendirmeyi planlıyoruz. Nihai hedefimizde ise, ilçemizde park ve yeşil alan olmayan mahalle kalmamasıdır.”

21 Kasım 2017, Salı - 382
T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü