ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’in anneler pazarında ilk mesai Beyşehir’in anneler pazarında ilk mesai
Beyşehirli kadınlar, Beyşehir Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği alanda oluşturduğu “Anneler Pazarı”nda ilk kez tezgah açıp satış yaptı.

         Beyşehir Belediyesi tarafından annelere özel olarak oluşturulan Pazar yerinde, Beyşehirli kadınlar kendi el emeği, göz nuru dökerek ortaya çıkardığı el işi giyim ve gıda ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor.

         Hal İçi’ndeki Pazar yerinde ilk kez tezgah açan Beyşehirli kadınlar, kendi hazırladıkları ürünlerin satışını yap manın heyecan ve mutluluğunu yaşıyor.Anneler, kendileri için özel oluşturulan bu pazarda  işlerinin zamanla çok daha iyi hale geleceğine inanıyor.

          Cuma günleri kurulan anneler pazarında tezgah açan kadınlar, Beyşehir Belediyesi’nin böyle bir projeyi hayata geçirmesinden dolayı çok memnun olduklarını belirtti.

          Pazarda tezgah açan evhanımı Suna Kaplan, Beyşehir’in yöresel ürünlerinden evlerinde imal ettikleri çıtır ve cipslik tarhana ile erişteyi satmak için annelere özel Pazar yerinde mesaiye başladıklarını belirterek, “Un tarhanası da var. Bunlar yöremizin olmazsa olmazı ürünlerinden. Bu Pazar sayesinde aile bütçemize katkıda bulunmak istiyoruz evhanımları olarak. Bu imkanı bizlere sağlayan Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Pazarımızın ismi de Beyşehir Anneleri Pazarı oldu.”ifadelerini kullandı.

          Evde kokulu taş ve kadife tesbit kutuları, kapı süsleri yaptığını belirten bir anne de, “Bu çalışmadan çok memnunuz, umarım devamı olur ve buranın tanıtımı da iyi bir şekilde yapılır. Pazarın ilk günü olmasından dolayı pek çok kişi bilmediği için gelmemiş olabilir. Ama, iyi bir tanıtımla işlerimizin çok daha iyi konuma geleceğinden umutluyuz. Belediye Başkanımıza bu anlamda bu konudaki taleplerimize kulak verdiği için, katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.

          Evli ve iki çocuk annesi olduğunu belirten bir başka anne ise, aile bütçesine katkıda bulunmak üzere evlerinde ördüğü el işlerini getirdiği Pazar yerinde satışa sunduğunu belirterek, “Burada açtığımız tezgahımızdaki tamamen el emeği ürünlerden oluşuyor. Bu imkanı sağolsun Belediyemiz sağladı. Sadece kadınlara özel el emeği pazarımız oldu.”şeklinde sözlere yer verdi.

          Beyşehir Belediyesi tarafından oluşturulan annelere özel Pazar yerinde sadece Belediye’nin bazı özel şartlarını yerine getiren kadınlar herhangi bir ücret talep edilmeden tezgah açabiliyor.

19 Temmuz 2018, Perşembe - 554


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü