ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir’in Gündoğumu da Bir Başka Güzel Beyşehir’in Gündoğumu da Bir Başka Güzel
Dünyada güneşin batışının en güzel izlendiği yerler arasında gösterilen Beyşehir ilçesinde,gün doğumu da göl üzerinde, görenlere görsel bir şölen sunuyor.

Beyşehir, son dönemde gün doğumunu göl üzerinden görmek isteyenler için de ilgi odağı bir yer haline geldi. Beyşehir Gölü kıyılarına çadır kurup konaklayan ve sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bu güzellikleri ölümsüzleştirebilmek için mesai yapan fotoğraf tutkunlarının ilçeye olan ilgilerinin son dönemde arttığını belirten Belediye Başkanı Özaltun, bu tablonun kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. 

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, dünyanın en güzel günbatımının izlendiği yerlerin başında gösterilen Beyşehir’de, sadece güneşin batışının değil, gün doğumunun da mutlaka izlenmesi ve görülmesinin gerekli olduğunu düşündüklerini söyledi.

Özaltun, yaptığı açıklamada, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri ile öne çıkan Türkiye’nin en büyük tatlı su gölüne sahip Beyşehir Gölü sayesinde ilçede günbatımı ve gün doğumunun eşsiz görsel güzellikler ortaya koyduğunu belirtti.

Bu güzellikleri sebebiyle ‘güneşin koşarak doğduğu, hüzünle battığı şehir’ olarak nitelendirilen Beyşehir’in dünyaca ünlü günbatımını görmek ve fotoğraf karelerine yansıtabilmek için yılın her döneminde ziyaretçi çektiğini vurgulayan Özaltun, “Özellikle fotoğraf sanatçıları ile fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline gelen ilçemizde, her mevsim bir başka güzel yaşanıyor. Güneşin battığı anlarda Beyşehir’de olmanın, Beyşehir Gölü üzerindeki bu birkaç dakikalık anı ölümsüzleştirmenin ayrıcalığını herkesin yaşaması gerektiğini düşünüyoruz. Beyşehir şu anda gün batımıyla ünlü ancak gün doğumuyla da hatırlanması,isim yapması gerektiğini düşünüyoruz. Son dönemde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gün doğumunu izlemek, fotoğraf karelerine yansıtabilmek için ilçemize ziyaretçi ilgisinin arttığını görüyoruz. Bunun için, gece göl kenarında çadırların kurulup, konaklanması da bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Saklı bir cennet olan ve keşfedilmeyi bekleyen güzel ilçemize gelen ziyaretçilerimiz ve fotoğraf tutkunlarımızın gün doğumunu da görmeden, fotoğraf karelerine yansıtmadan ayrılmamalarını ve burada yaptıkları çalışmaları sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayarak bu güzellikleri daha çok kişinin görmesini sağlamalarını arzu ediyoruz. Bunun ilçemizin tanıtımına ve daha çok ziyaretçi çekmesine de katkı sağlayacağını umuyoruz.” dedi.

Özaltun,Beyşehir’de gün doğumu anlarının farklı bir görsel şöleni ortaya koyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

 “Günbatımını görmek ya da fotoğraflamak için ilçemize gelenler mutlaka sabahın ilk ışıkları ile beraber ortaya kartpostallık görüntüler çıkaran gün doğumu anlarını kaçırmamalıdır. Son dönemde fotoğraf sanatçılarının ilgi odağı bir ilçe haline gelen Beyşehir’de gün doğumu şehrimizin karşı tarafından çok rahat izlenebilmektedir. Anamas Dağı’nın arka plana alınmasıyla Beyşehir kent manzarası ile birlikte gün doğumu görenleri şüphesiz büyüleyecektir. Ayrıca, Beyşehir Gölü üzerinde de mesai yapan balıkçı tekneleriyle ve adalarımızla birlikte gün doğumu anları farklı güzellikler sergileyecektir. Beyşehir Kültür  ve Turizm Derneğimizin  Beyşehir’in gün doğumu fotoğraflarının daha da çoğaltılmasına yönelik yaptığı çalışmalarını takdirle ve beğeniyle izliyoruz. Fotoğraf topluluklarımızdan da ilçemize dair gündoğumu fotoğrafları için daha çok mesai yapmalarını bekliyor ve umuyoruz. Beyşehir’in gün doğumu güzelliklerini ortaya çıkarabilmek adına mesai yapan ya da bundan sonra yapacak olan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.”

 

12 Ekim 2017, Perşembe - 439


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü