ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Beyşehir'in mahallelerinde kültür merkezleri dönemi Beyşehir'in mahallelerinde kültür merkezleri dönemi
Beyşehir ilçesinde, Avşar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kültür merkezinin çok amaçlı bir sosyal tesis olarak kullanılacağı bildirildi.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, 469 konutluk 2.etap projenin de devreye girmesiyle giderek büyüyüp gelişen Avşar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kültür merkezi binasının yakında hizmete gireceğini söyledi.

          Beyşehir Belediyesi’nin öncülüğünde TOKİ Başkanlığı tarafından Avşar Mahallesi’nde üretilen 469 konutluk toplu konut projesi kapsamında kültür merkezi de inşa edildiğini vurgulayan Özaltun, bu binanın imzalanan protokol çerçevesinde Beyşehir Belediyesi’ne devrinin gerçekleştirildiğini söyledi.

          Bine yakın konutun bulunduğu Avşar Mahallesi’nde yeni konut projesinin de hayata geçirilmesiyle birlikte nüfus potansiyelinin de önemli ölçüde yükseldiğini vurgulayan Özaltun, bu kapsamda yerleşim merkezinde yeni sosyal tesis ve donatılara olan ihtiyacın arttığını söyledi.

          Bu anlamda burada yapımı tamamlanan iki katlı kültür merkezinin önemli bir işlevi yerine getireceğine inandıklarını vurgulayan Özaltun, “İzmir’deki gururumuz olan işadamlarımızdan, geçmiş dönemde AK Parti İzmir Milletvekilliği de yapan İsmail Katmerci Bey’e bu kültür merkezinin ismini verdik. Halen bünyesindeki bir odası Halk Eğitim Merkezi’nin Avşar Mahallesi’nde açmış olduğu biçki nakış kursuna evsahipliği yapan Kültür Merkezimizin Avşar Mahallesi Muhtarlığı ve mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızdan da gelen talepler doğrultusunda çeşitli kültürel etkinliklerin yapıldığı, fitness salonu, kafeterya, kütüphane, muhtarlık ofisi, sağlık ocağı, cenaze taziye evi, Kur’an Kursu, sohbet odaları vb.gibi çok amaçlı olarak kullanıma yönelik hizmet vermesini planlıyoruz.”dedi.

          Özaltun, Beyşehir Belediyesi’nin yaptırdığı 1071 kişi kapasiteli Kültür ve Yaşam Merkezi’nin ardından ilçenin merkez ve dış mahallelerinin de yeni kültür merkezleriyle tanıştığını, bu anlamda Üzümlü Mahallesi’nde de faaliyet gösteren bir merkezin yer aldığını sözlerine ekledi.

5 Aralık 2018, Çarşamba - 117
T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü