ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Doğa yürüyüşü etkinliğiyle mağaralar tanıtıldı Doğa yürüyüşü etkinliğiyle mağaralar tanıtıldı
Beyşehir ilçesinde turizm haftası kapsamında düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliği ile Derebucak’a bağlı Çamlık Mahallesi’nin dünyaca ünlü mağaraları tanıtıldı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi, Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Kültür Turizm Derneği işbirliği ile turizm haftası çerçevesinde Derebucak ilçesinde doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Beyşehir’in yanısıra Seydişehir, Derebucak ve Konya’dan gelen çok sayıda doğasever katıldı.Derebucak Kaymakamı Yusuf Gemici, jandarma ve emniyet mensupları ile Selçuk Üniversitesi Doğa Yürüyüş Topluluğu üyesi akademisyen ve öğrencilerin de eşlik ettiği doğa yürüyüşü etkinliği kapsamında, katılımcılar Çamlık Mahallesi’nde bulunan mağaralara yaya olarak yürüyerek ulaştı. 9 kilometrelik yürüyüşün ardından katılımcılar, bölgenin ünlü Suluin, Körükini ve Balatini mağaralarını gezdi. Etkinlik kapsamında götürülen teknenin suya indirilmesiyle içerisinden ırmak da geçen Suluin Mağarası’na gruplar halinde giren katılımcılar, mağarayı daha yakından görme ve tanıma imkanı buldu.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı ve Beyşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Sorumlusu Mustafa Büyükkafalı, etkinlikle bölgedeki ünlü mağaraları katılımcılara daha yakından görme ve tanıtma imkanı bulduklarını belirterek, “Etkinlik, ilkbahar mevsiminin en güzel zamanı olan  bölgedeki suların coşkuyla aktığı, çiçeklerin ve tabiatın bölgede yeni uyandığı bir döneme geldiği için de farklı güzellikleri ortaya koydu. Aynı zamanda birer fotoğraf tutkunu olan doğaseverlerimiz hem güzel bir alanda doğa yürüyüşü yapmanın keyfini çıkarırken, yöredeki mağaraları da yakından görme ve fotoğraflama imkanı buldu.”ifadelerini kullandı.

26 Nisan 2018, Perşembe - 632


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü