ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Doğaseverler Akçabelen’in Şeker Fasülyesini Tanıtmak İçin Yürüdü  Doğaseverler Akçabelen’in Şeker Fasülyesini Tanıtmak İçin Yürüdü
Beyşehir ilçesinde, doğaseverler Akçabelen Çetmi Şeker Fasülyesi’nin tanıtımı için doğa yürüyüşü etkinliği gerçekleştirdi.

Beyşehir İlçe Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği’ne bağlı Doğa Yürüyüşleri Topluluğu tarafından düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliğine Beyşehir’in yanısıra Konya ve çevre ilçelerinden de doğaseverler katıldı.

Beyşehir’e bağlı Akçabelen Mahallesi’ndeki etkinlikte katılımcılar, Şamiçi mevkisindeki çam ormanlarının arasındaki 6 kilometrelik parkurda doğa yürüyüşünü gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında katılımcılara Akçabelen Mahallesi’nin pişirilen şeker fasülye yemeği ikram edildi.

Katılımcılar, etkinlik sonrasında Birleşmiş Milletler (BM) Küçük Mali Destek Programı (SGP) kapsamında mali destek sağlanan ve dünya pazarına girmeye hazırlanan Akçabelen Mahallesi’nde üretilen şeker fasulyenin bir süre önce faaliyete geçirilen paketleme tesislerini de ziyaret etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, 2017 yılının son günlerinde doğa yürüyüşü etkinliğine katılan doğaseverlere teşekkür ederken, bu tür etkinliklerin devamının geleceğini sözlerine ekledi.

11 Aralık 2017, Pazartesi - 400


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü