ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Esence Mahallesi’nde İçme Suyu Sevinci Esence Mahallesi’nde İçme Suyu Sevinci
Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü sondaj çalışmalarının içme suyu sorunu yaşayan dış mahalleler için umut olduğunu söyledi.

 

Başkan Özaltun, ilçeye bağlı Esence Mahallesi’nin içme suyu sorununu ortadan kaldırmaya yönelik olarak sondaj çalışması başlatılan bölgede incelemede bulundu. Beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, KOSKİ Beyşehir Müdürü Ali Özdemir ve Esence Mahallesi Muhtarı Adem Yıldırım ile birlikte sondaj vurulan alanda yeraltından çıkarılan kaynak suyu hakkında bilgiler alan Başkan Özaltun, “KOSKİ Beyşehir Müdürlüğü ekiplerimiz, ilçemizdeki içme suyu ihtiyacı yaşayan yerleşim merkezlerimizin bu sorununu gidermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.Son olarak, Esence Mahallemizde yıllardır yaşanan içme suyu problemi de yürütülen bu çalışmalarla inşallah tarih olacak.” dedi.

KOSKİ Beyşehir Müdürlüğü tarafından başlatılan sondaj çalışmalarının Esence Mahallesi’nde yıllardır daha iyi bir içme suyuna kavuşmayı bekleyen vatandaşlar için umut olduğunu dile getiren Özaltun, şunları kaydetti:

“Esence Mahallemize 4 kilometre mesafede yürütülen sondaj çalışmaları olumlu sonuç verdi ve bu yerleşim merkezimizin uzun yıllar ihtiyacını karşılayacak saniyede 15 litrelik su bulundu. Bulunan suyun debisi ve kalitesinin analizi yaklaşık on gün içerisinde netlik kazanacak. Analiz raporunun olumlu olması halinde, bölgeye elektrik çekilecek ve Esence mahallemize buradan su temini için gerekli altyapı çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak Esence Mahallemizin içme suyu sorunu ortadan kalkacak. Böylece bir mahallemizde daha içme suyu problem olmaktan çıkacak. Bu çalışmaları yürüten KOSKİ Genel Müdürlüğümüz ile KOSKİ Beyşehir Müdürlüğümüz  ekiplerine şükranlarımı sunuyorum”

 

3 Ekim 2017, Salı - 299


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü