ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Hatice Kübra Tongar, Beyşehir’e geliyor Hatice Kübra Tongar, Beyşehir’e geliyor
Beyşehir İlçe Belediyesi, uzman isimleri Beyşehirliler’le buluşturmaya devam ediyor.

Uzman Pedagog, Eğitimci Yazar Hatice Kübra Tongar, 20 Eylül Perşembe günü “Bağırmayan anneler” adlı söyleşisi ile Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde Beyşehirliler ile biraraya geliyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, saat 14.30’da başlayacak konferansa başta anneler olmak üzere tüm ilçe halkını davet etti. Özaltun, son dönemde kültür ve sanatın merkezi olma yolunda önemli bir mesafe kat eden Beyşehir’de sosyal ve kültürel etkinliklere bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Alanında uzman isimleri Beyşehirli hemşerilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemizde son yıllarda gerçekleşen değişim ve dönüşümün bir ayağı olan sosyal dönüşümü de bu ve benzer çeşitli faaliyetlerimizle tamamlayarak kentimizin çehresini değiştirmeyi sürdürüyoruz.Güçlü toplumun oluşturulmasında güçlü aile yapısı önemlidir. Aile zayıfsa sadece ekonomik kriterlerle güçlü sayılması kabul edilemez. Bu nedenledir ki bugün Avrupa ülkeleri, gelecek adına, aile kavramını koruyamamaktan korkmakta ve endişe etmektedir. Bizlerin de en büyük mirası, yarınlarımıza bırakacağımız değerlerimizdir. Donanımlı ve güçlü toplumların inşası doğru aile yapısı ile mümkün olacaktır. Bunu daha da geliştirmek adına milli manevi değerlere sahip çocuklar yetiştirmek öncelikli görevimizdir. Bu konuda bizlere değerli öğüt ve tavsiyeler verecek olan, yazdığı kitaplar ve verdiği seminer ve konferanslarla yüz binlerce anneye rehber olan ‘Fıtrat Pedagojisi 1-Adetlerle değil Ayetlerle Çocuk Eğitimi’,  ‘Bağırmayan Anneler’ ve ‘Fıtrat Pedagojisi 2-Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları’ adlı eserleriyle yakından tanıdığımız Hatice Kübra Tongar Hanımefendi’yi Beyşehirli hemşerilerimizle ilçemizde buluşturuyoruz. Çocuk yetiştirmede doğru iletişimin önemi ve ebeveynlerin üzerine düşen görevlerin anlatılacağı “Bağırmayan Anneler” adlı bu konferansta başta kıymetli annelerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimizi aramızda görmeyi arzu ediyoruz.”ifadelerini kullandı.

Bu arada, konferansa katılmak isteyen vatandaşlar için saat 14.00’te Merkez Çarşı Camisi önünden hareket edecek otobüslerin Kültür ve Yaşam Merkezine halk servisi yapacağı belirtildi.

19 Eylül 2018, Çarşamba - 728
T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü