ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Hayvan Pazarı’nda Hazırlıklar Tamamlandı Hayvan Pazarı’nda Hazırlıklar Tamamlandı
Beyşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Kurban Bayramı öncesi Hayvan Pazarı’nda hazırlıkların tamamlandığı bildirildi.

Beyşehir merkezinde ki kapalı pazar yerinin yıkılıp Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan katlı otopark projesinin ardından pazar yerinden sökülen çatı ve malzemeleri hayvan pazarına monte edildi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kapalı pazar yerinden çıkarılan çatı ve direklerin değerlendirmek için hayvan pazarı ve Cumartesi pazarında kullanıldığını belirterek; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde her yerde olduğu gibi Beyşehir’de ki hayvan pazarımızda hareketlenmeler başladı. Hem satıcılarımızın hemde satılmaya getirilen hayvanların güneşten ve olumsuz hava şartlarından korunabilmesi, için hayvan pazarımızın üstünü kapatarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. 40’ı küçükbaş 36’sı büyükbaş olmak üzere 76 padok bulunan pazar yerinde, halkımızın sağlıklı ve güvenilir alışveriş yapabilmesi için gerekli olan tüm tedbirler alındı. Hayvan Pazarı’nda Veteriner Hekimimiz, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz huzurlu ve sağlıklı bir kurban satışı için mesai yapıyor. Veterinerimiz pazara getirilen hayvanların hem bulaşıcı hastalıklar yönüyle hem de kurbanlık vasfı taşıyıp taşımadıklarının kontrolünü yapmaya devam ediyor. Zabıtalarımız da gün içerisinde sürekli olarak alanı kontrol altında tutuyor. Önümüzde ki süreçte hayvan pazarımızı daha da modernize ederek vatandaşlarımızın yemek yiyip çay içebileceği sosyal alanlar oluşturacağız, bazı bölümleri restore ederek daha da modernleştireceğiz.” dedi.

22 Ağustos 2017, Salı - 677


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü