ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Konyalı doğaseverler Beyşehir'de buluştu Konyalı doğaseverler Beyşehir'de buluştu
Konyalı doğaseverler, Beyşehir ilçesinde düzenlenen doğa yürüyüşünde biraraya geldi.

          Beyşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği tarafından Anamas Dağı Çayırlık İslibucak Doğa Yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi.

          Etkinliğe Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Grubu ile Beyşehir Fotoğraf Topluluğu ve Konya Hukuk ve Kariyer Topluluğu’na mensup doğaseverlerin de aralarında olduğu 80 doğa tutkunu katıldı.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, her hafta düzenledikleri doğa etkinliklerine bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Özaltun, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın “Cennet ya burasıdır, ya da buranın altında” dediği Anadolu’nun cennet köşelerinden birisi olan Beyşehir’i tanıtmak ve ilçede sosyal etkinlikleri aktif tutmak amacıyla düzenledikleri bu tür etkinliklerin hava şartları müsaade ettiği sürece önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek, katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.Özaltun, Beyşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik yönünden dönemlerinde yurt çapında ön plana çıkan, ses getiren bir ilçe belediyesi haline geldiğine dikkati çekerek, ilçede etkinliksiz geçen bir haftanın neredeyse hiç olmadığını, kurum olarak bu tür organizasyon yapan sivil toplum kuruluşlarına da her türlü desteği sunduklarını kaydetti.

          Beyşehir Belediyesi Sosyal Etkinlikler Sorumlusu ve Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı ise, düzenledikleri doğa yürüyüşü etkinliğini Kurucuva Mahallesi sınırlarındaki İslibucak mevkisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Doğa yürüyüşü etkinliğine sadece ilçemizden değil, Konya merkez ve çevre ilçelerden de aralarında yargı mensuplarımızın olduğu çok sayıda doğa tutkunu katıldı.Doğaseverlerimiz orman içi alanında sedir ve çam ağaçlarının arasındaki 11 kilometre mesafedeki parkurda doğa yürüyüşünü gerçekleştirirken yeşil örtü arasında bol bol oksijen depoloma imkanı buldu. Bu tür etkinlikleri sağlıklı yaşam adına da önemsiyoruz.”ifadelerini kullandı.

10 Aralık 2018, Pazartesi - 506


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü