ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Kurucuova Mahallesi pazar alanı yeniden düzenlendi Kurucuova Mahallesi pazar alanı yeniden düzenlendi
Beyşehir’de, açık Pazar yeri olarak halka hizmet veren Kurucuova Mahallesi’ndeki bulunan alan, Beyşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlendi.

          Beyşehir ilçesine bağlı Kurucuova Mahallesi’nde Pazar yeri olarak kullanılan alan Belediye ekipleri tarafından yürütülen betonarme çalışmalarının ardından kışın çamurdan, yazın tozdan kurtarıldı.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Kurucuova Mahallesi’nde vatandaşlardan gelen talep üzerine başlattıkları çalışmalarla haftada bir gün Pazar kurulan Pazar yeri alanını kış döneminde çamurdan, yazın ise tozdan kurtararak daha sağlıklı bir semt pazarı haline dönüştürdüklerini söyledi.

          Yerleşim merkezinde Perşembe günleri mahalle sakinlerinin Pazar alışverişini gerçekleştirdiği alanın Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarla zemininin tamamen betonla kaplandığını vurgulayan Özaltun, “Beyşehir Belediyesi olarak daha önce de bazı dış mahallelerimizde yaptığımız çalışmaların bir benzerini Kurucuova Mahallemizde gerçekleştirdik. Burada yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik bir Pazar yeri alanını betonarme zeminle kapladık. Bir hafta devam eden çalışmalar sona erdi. Alanı Pazar alışverişinin daha kolay ve sağlıklı bir şekilde yapılacağı bir hale dönüştürerek mahalle sakinlerimize verdiğimiz sözü yerine getirdik. Kurucuova mahallerimize hayırlı olsun.”dedi.

18 Aralık 2018, Salı - 478


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü