ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Leylekler Vadisi’nin Göçebe Konukları, Canlı Yayın Kameramızdan İzlenebiliyor Leylekler Vadisi’nin  Göçebe Konukları, Canlı Yayın Kameramızdan İzlenebiliyor
İlkbahar mevsiminin müjdecisi olan leylekler, Mart ayı ile birlikte Beyşehir ilçesine geldi.

Beyşehir'e bağlı Yeşildağ Mahallesi'nde bulunan Leylekler Vadisi'ndeki yuvalarına gelen iki leylek, Beyşehir Belediyesi'nin canlı yayın kamerası aracılığıyla izlenmeye başlandı.

Ardıç ağaçlarının üzerindeki yuvalarına konan leylekler, hareketleri ile takipçileri için ilgi çekici görüntüler oluşturdu.

Son yıllarda Beyşehir'in sembolü haline gelen Leylekler Vadisi, Beyşehir Belediyesi tarafından vadiye kurulan iki canlı yayın kamerası aracılığıyla dünyanın her yerinden internet ortamında izlenebiliyor.

Kuş severler, Leylekler Vadisi'ndeki leylekleri bilgisayar ortamından izleyebilmek için  Beyşehir Belediyesi'nin web sitesinden şehir kameraları bölümüne girerek canlı yayın kamerasını açması yeterli geliyor.

Leylekler Vadisi, ilkbahar mevsimi ile birlikte konuk etmeye başladığı göçebe misafirlerini yaz döneminin sonuna kadar ağırlıyor. Bu dönemde, vadi çok sayıda kuş, fotoğraf ve doğa severlerden oluşan ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geliyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Mart ayının ilk günleri ile Beyşehir'e gelmeye başlayan leyleklerin sayısının ay sonuna kadar daha da artarak Leylekler Vadisi'ndeki yuvalarını tamamen doldurmasını beklediklerini belirterek, "Beyşehir'de sadece Leylekler Vadisi'ni değil, leyleklerin yaşam alanı olan Adaköy Mahallemizdeki Leylekler Tepemizin de Mart ayının gelmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde göçebe konuklarını ağırlamaya başlayacak. Burada da hem değirmeni, hem de yönünü çevirdiğimizde leylekleri Belediyemize ait bölgedeki canlı yayın kameramızla yine internet ortamında tüm dünyaya izlettirebiliyoruz. Amacımız, bölgemizdeki bu güzellikleri dileyen herkesin bir tıkla görmesi ve tanıması. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

2 Mart 2018, Cuma - 617


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2018 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü