ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Minikler, Beyşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde "Rafadan Tayfa" ile eğlendi Minikler, Beyşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde
TRT Çocuk Kanalı’nın en çok izlenen çizgi film animasyonu Rafadan Tayfa, Beyşehir ilçesinde minik sevenleriyle buluştu.

          Beyşehirli minikler, Beyşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen, renkli sahne şovları ve müzikal etkinlikler sunan Rafadan Tayfa gösterileriyle eğlenirken unutulmaz anlar yaşadı.

          Türkiye’nin en çok izlenen çizgi film kahramanlarından Rafadan Tayfa, Beyşehirli çocukların karşısına çıktı. Mahalle yaşamı, dayanışma, dostluk, komedi ve eğlenceli halleriyle çocukların beğeniyle izlediği Rafadan Tayfa maskotları, sahnedeki gösterileriyle çocukları doyasıya eğlendirdi. Sevdikleri çizgi film karakterlerini karşılarında gören çocuklar keyifli dakikalar yaşadı.

           Eski mahalle oyunlarını, sosyalleşmeyi, sporu, paylaşımı, takım ruhu gibi değerleri çocuklara kazandırmayı amaçlayan, milli manevi değerlere sahip sıcak bir mahalleden esinlenilmiş çizgi karakter projesi olan “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” oyunu, Beyşehirli çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

           Rafadan Tayfa ekibinden Bülent Sakıncı, gösteri sonunda yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a Beyşehir Belediyesi olarak etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür ederken, “Rafadan Tayfa içinde kötü karakter bulundurmadan, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak 1990’lı yıllarda geçen bir çizgi filmdir. Tüm bu başlıkları topladığımızda Rafadan Tayfa’nın başarısını aslında görebiliyoruz. Çünkü kötü karakterler ve şiddet barındırmaması bizim için çok kıymetli idi. Dolayısıyla da halkımızın çok ciddi bir teveccühüyle karşılaşıyoruz gittiğimiz her yerde; gerek müzikal olarak, gerek çizgi film, gerekse sinema filmimiz olarak çok ciddi, güzel tepkiler alıyoruz. Ve çalışmalarımıza da bu yönde devam ediyoruz. Beyşehir’de de güzel ve coşkulu bir katılım vardı.Bizim için her şeyden en önemlisi ise çocuklarımızın eğlenmesi, buradan bir şeyler, değerler alarak çıkması idi. Gözlerinde bu enerji ve ışıltıyı görmek bizim için de çok kıymetli, çok mutlu olduk. Biz oynadık, seyircilerimiz de bize katılarak izlediler. Onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.”ifadelerini kullandı.

12 Aralık 2018, Çarşamba - 543


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü