ARAMA
HIZLI MENÜ
Haberler
Okul bahçesinin istinat duvarındaki göçüğe de Beyşehir Belediyesi el attı Okul bahçesinin istinat duvarındaki göçüğe de Beyşehir Belediyesi el attı
Beyşehir ilçesinde, bir okul bahçesinin istinat duvarında kısmi göçük yaşandı. Yaşanan göçük okul bahçesinin dışında bulunan parka da zarar verirken, olayın gece saatlerinde yaşanması olası bir facianın da önüne geçmiş oldu.

          İçerişehir Mahallesi’nde bulunan Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçe istinat duvarında kısmi bir göçük olayı yaşandı. Göçük enkazı, yanıbaşındaki Serhat Turak Parkı’na da zarar verdi. Sabah okula geldiklerinde göçüğü gören okul yöneticileri, olaydan ilgilileri de haberdar etti, önlem alındı. Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü Naci Habir de, göçüğün yaşandığı okulu ziyaret ederek okul idarecilerinden yaşanan olayla ilgili bilgiler aldı, incelemelerde bulundu, yürütülecek çalışmalarla ilgili tesbitler yaptı.

          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, okul bahçesinin istinat duvarında yaşanan göçük olayının gece saatlerinde meydana gelmiş olmasından dolayı herhangi bir üzücü kaza meydana gelmemiş olmasının kendileri için tek teselli kaynağı olduğunu söyledi.

          Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun bahçe istinat duvarında geçtiğimiz yıl da benzer bir göçüğün yaşandığını hatırlatan Özaltun, şunları kaydetti:

           “Daha önceki benzer göçükte de Belediye olarak okulumuza destek vermiş ve yıkılan bölümde perde beton ile yeni bir duvar çalışması yapmıştık. Şu anda ise bu duvar çalışması yaptığımız kısımın ilavesinde yeni bir göçük daha oluşmuş durumda. Belediye olarak yaptığımız duvar çalışması ise sapasağlam duruyor. Bahçe duvarında yaşanan ikinci göçük olayının ardından yıkılan bu bölümde de yeni bir duvar çalışması yapacağız. Belediye olarak bugüne kadar okullarımıza nasıl destek verdiysek, aynı destekleri vermeye devam edeceğiz. Yaşanan bu olaydan dolayı okulumuza ve eğitim camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyorum”dedi.

           Eşrefoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Fatih Fırat ise, okulun bahçesinde bir yıl önce de istinat duvarında bir göçük meydana geldiğini vurgulayarak, “Belediyemiz bu göçük olayına da anında müdahalede bulunmuştu. Bugün itibariyle kısmi bir göçük daha oluştu. Yıkılan kısım yaklaşık 50 metre boyunda, yetkililerle görüştük. Belediye Başkanımız da en kısa zamanda okulumuza yeni istinat duvarının yapılacağının sözünü verdi. Beyşehir Belediyesi’nin eğitime yardımları devam ediyor. Okulumuza halı saha ve çok amaçlı spor sahası yapmıştı. Bu göçük neticesinde de Belediyemiz müdahalesini gerçekleştiriyor. Belediye Başkanımıza bu anlamda çok teşekkür ediyorum.”

31 Ağustos 2018, Cuma - 427


T.C. Beyşehir Belediye Başkanlığı - Copyright 2019 © - Bilgi İşlem Müdürlüğü